KI OCYNK

KI ŻAROODPORNE

KI KWASOODPORNE

Systemy kominowe - KOMINY IZOLOWANE TYP KI

   Produkowane elementy są ze stali szlachetnych z najlepszych europejskich hut. Nowoczesny park maszynowy oraz zaangażowanie całego personelu gwarantują najwyższej jakości wyroby. Klienci cenią nas za profesjonalizm, fachową i miłą obsługę, terminowość dostaw a także możliwość realizacji nietypowych zamówień. Swoją ofertę kierujemy do klientów detalicznych i hurtowych. W siedzibie firmy można uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z naszymi produktami.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową.

WKŁAD KOMINOWY TYP WK

KOMINY IZOLOWANE TYP KI

SYSTEM POWIETRZNO - SPALINOWY WKT I  SYSTEM SPALINOWY WKK

ELASTYCZNE WKŁADY KOMINOWE TYPU DECFLEX

NASADY KOMINOWE

DO POBRANIA:

Materiał:

Rura wewnętrzna i płaszcz zewnętrzny: blacha stalowa ocynkowana klasy  Z 275

Zakres średnic: φ80/180 do φ500/600 mm

Grubość blachy ocynkowanej  wew. i zew.: 0,5 mm

Przeznaczone są do budowy instalacji wentylacji grawitacyjnych oraz instalacji wentylacji o ciągu wymuszonym. Ocynkowane kominy wentylacyjne są rozwiązaniem na doprowadzenie wentylacji do pomieszczeń, w których wentylacja nie była przewidziana lub nie działa poprawnie. Komin izolowany wykonany z elementów jest konstrukcją samodzielną i może być prowadzony na zewnątrz budynku. Dzięki temu można je stosować w budynkach, które nie posiadają wymurowanych wewnętrznych przewodów kominowych.

Komin jest konstrukcją niepalną i spełnia wymagania dotyczące wentylacji.

System kominów dwuściennych izolowanych stanowi zestaw rur i kształtek o przekroju kołowym wyposażonych jednostronnie w kielichy umożliwiające między elementowe połączenie z jednoczesnym zapewnieniem niezbędnej szczelności. Izolacja termiczna pomiędzy rurą wewnętrzną a zewnętrzną wykonana jest z wełny mineralnej o grubości 50 mm.

WKŁADY KOMINOWE TYP KI OCYNK

DO POBRANIA:

Materiał:

Rura wewnętrzna: wysokostopowa blacha stalowa żaroodporna o symbolu: H18N9S, DIN 1.4828

Płaszcz zewnętrzny: blacha stalowa nierdzewna o symbolu: 0H18N9,  DIN: 1.4301

Zakres średnic: φ100/225 do φ350/500 mm

Grubość blachy żaroodpornej: 0,8 − 1,0 mm

Przeznaczone są do budowy kominów i przewodów spalinowych, gdzie rdzeń komina wykonany jest z blachy żaroodpornej, natomiast płaszcz z blachy nierdzewnej. Rura wewnętrzna odprowadzająca mokre spaliny z urządzeń grzewczych opalanych

drewnem lub paliwami ekologicznymi wykonana jest z blachy żaroodpornej w gatunku DIN 1.4828,  natomiast płaszcz zewnętrzny z blachy w gatunku DIN 1.4301. Izolacja termiczna pomiędzy rurą wewnętrzną a zewnętrzną wykonana jest z wełny silikatowej i mineralnej o grubości 50 mm. Maksymalna temperatura pracy kominów żaroodpornych to 600 °C. Odległość od materiałów palnych powinna wynosić minimum 100 mm. Komin izolowany wykonany z elementów jest

konstrukcją samodzielną i może być prowadzony na zewnątrz budynku.. System kominów dwuściennych izolowanych stanowi zestaw rur i kształtek o przekroju kołowym wyposażonych jednostronnie w kielichy umożliwiające między elementowe połączenie z jednoczesnym zapewnieniem niezbędnej szczelności.

Elementy kominów izolowanych żaroodpornych, produkujemy zgodnie z normami PN-EN 1856-1:2009 oraz 1856-2:2009. Na produkowane przez nas elementy kominów posiadamy Certyfikat Zakładowej kontroli produkcji CE 1450.

WKŁADY KOMINOWE TYP KI ŻAROODPORNE

DO POBRANIA:

Materiał:

Rura wewnętrzna: blacha stalowa kwasoodporna o symbolu: 00H17N14NM2,  DIN 1.4404

Płaszcz zewnętrzny: blacha stalowa nierdzewna o symbolu: 0H18N9, DIN: 1.4301

Zakres średnic: φ60/160 do φ500/600 mm

Grubość blachy kwasoodpornej: 0,5 - 1,0 mm

Przeznaczone są do budowy kominów i przewodów spalinowych, gdzie rdzeń komina wykonany jest z blachy kwasoodpornej, natomiast płaszcz z blachy nierdzewnej. Rura wewnętrzna odprowadzająca mokre spaliny z nowoczesnych urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem opałowym wykonana jest z blachy kwasoodpornej w gatunku 1.4404,

natomiast płaszcz zewnętrzny z blachy w gatunku DIN 1.4301. Izolacja termiczna pomiędzy rurą wewnętrzną a zewnętrzną wykonana jest z wełny mineralnej o grubości 50 mm.

Maksymalna temperatura pracy kominów kwasoodpornych to 450 °C. Odległość od materiałów palnych powinna wynosić minimum 100 mm. Komin izolowany wykonany z elementów jest konstrukcją samodzielną i może być prowadzony na zewnątrz budynku. System kominów dwuściennych izolowanych stanowi zestaw rur i kształtek o przekroju kołowym wyposażonych jednostronnie w kielichy umożliwiające między elementowe połączenie z jednoczesnym zapewnieniem niezbędnej szczelności.

Elementy kominów izolowanych kwasoodpornych, produkujemy zgodnie z normami PN-EN 1856-1:2009 oraz 1856-2:2009. Na produkowane przez nas elementy kominów posiadamy Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji CE1450.

WKŁADY KOMINOWE TYP KI KWASOODPORNE

Dział Techniczno - handlowy

Mariusz Kortas

Dyrektor ds. Produkcji

Tel: (58) 305-16-47 w.17

E-mail: mkortas@euro-went.pl

 

Tomasz Stickel

Kierownik ds. techniczno - handlowych 

Tel: (58) 305-16-47 w. 18

E-mail: stickel@euro-went.pl

 

w ramach umowy o dofinansowanie RPPM.02.02.01-22-0123/17 realizuje projekt: „Wzrost potencjału produkcyjnego Spółki Euro-Went w celu wdrożenia do oferty nowych produktów a tym samym zwiększenia jej konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 02.02 Inwestycje profilowane – wsparcie dotacyjne współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przy rozbudowie hali produkcyjnej przy ulicy Starogardzkiej 18 w Gdańsku. 

Projekt pt. "Dotacja na kapitał obrotowy dla firmy Euro-Went Sp. z o.o. w celu zapewnienia bieżącego funkcjonowania firmy i utrzymania płynności finansowej" finansowany ze środków POIR w ramach zawartej umowy POIR.03.04.00-22-0106/20-00.Działanie 3.4. dotacja na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020

Euro-Went jest członkiem: